Anasayfa

Sonuç Giriş Bilgilendirme

Değerli LabKar Katılımcıları,

Sizlerden gelen talepler doğrultusunda www. labkar.org.tr sayfasından ulaşılan sonuç  giriş sayfasında bir takım önemli değişiklikler yapılmıştır. Sonuç girişi sırasında aşağıda belirtilen hususları dikkate almanız önemle rica olunur.

 

  • 2016 yılı çevrimleri itibariyle LabKar Sonuç Girişi sayfasında analitler için tanımlanmış olan raporlama haneleri bazı parametreler dışında kaldırılarak serbest bırakılmıştır. Raporlama hanesi  serbest bırakılmamış olan parametreler için istenen format  sonuç girişi penceresinde pasif olarak görülecektir.  Serbest bırakılan parametreler için kullanmış olduğunuz analiz standardının öngördüğü raporlama hanesine uymanız beklenmektedir.

  • Cihaz algılama limitinin altında seçeneğini seçtiğinizde açılan Sonuç Giriş ekranına cihaz algılama limitinizi “<” işaretini de kullanarak girebilirsiniz. 

  • Gerekli durumlarda tüm parametreler için “<”; “>”, “-“ işaretlerinin kullanabilmesi için Sonuç Giriş ekranı düzenlenmiştir.

  • "<" veya ">" işareti kullanılarak verilen sonuçların istatistiksel değerlendirmeye alınmamakta olduğunu ve bu sonuçlar için z-skor değeri verilemediğini hatırlatmak isteriz.

 

  • Sonuç girişlerinin ardından Kaydet işlemini yaptıktan sonra düzenleme şansınızın olduğunu ancak Onayla işlemini yaptıktan sonra herhangi bir değişiklik yapılmasının mümkün olmayacağını hatırlatmak isteriz. Bu nedenle Onaylama işlemini yapmadan önce tüm sonuçlarınızı tekrar kontrol etmenizi rica ederiz.

Bilgilerinize sunarız.